Hakkımızda

Kurucumuz Nuri Enis ERALP Ankara Ted kolejinden sonra Almanya Aachen Üniversitesi Elektronik Bölümünü bitirmiş, Japonya'da Yamaha dizel motorlar ve Amerika'da fiber tekne üretim fuar ve kurslarına katılmıştır. Yamaha Marine Japon, Larson Boats USA, Glastron Boats USA, Mastercraft Boats USA, Silverton Boats, Ovation Yachts USA, Selva Marin ITALYA, Marine Diesel İsveç Firmalarıyla uzun yıllar beraber çalışmış ve çalışmaktadır.

1985-1995 yılları arasında Marmaris'te birçok su sporları istasyonları çalıştırarak araştırmacı Yüksek Mühendis gözlemciliği ile kullanılan tüm teknelerin performanslarını inceleme imkanı bulmuş ve en iyi tekneyi üretmek için 1996 yılı başında ENMA Marine'i kurmuştur. Uzun yıllar ülke ve dünya genelinde marine sektörün lider firmalarından edindiği tecrübeyi son 20 senede ana iş kolu durumunda olan üretim kısmına aktararak fiberglas teknelerde 6 seride yaklaşık 30 modelde (4-11 mt arası), şişme bot grubunda ise 4 seride yaklaşık 20 farklı modelde (2,7 - 5 mt arası) üretim basamaklarının tamamı kendi bünyesinde olmak üzere üretim yapmaktadır.

ENMA kendi markası ile fiber tekne ve şişme bot üretimi yanında 20 yıldan bu yana ülkemizin en büyük tedarikçisi olarak SOLAS pervaneleri ülke distribütörlüğü kapsamında tüm motor markaları için pervane tedariği gerçekleştirmekte, Yamaha ve Suzuki deniz motorlarının yetkili bayi ve servisliğini yürütmekte, servis hizmetleri içeriğinde kışlama, bakım tadilat ve tamirat hizmetlerini sağlamakta ve Marmaris körfezinde 4 farklı istasyonda su sporları hizmeti vererek üretmekte olduğu teknelerini de deniz testi imkanı bulmaktadır.

Yapmış ve yapmakta olduğu distribütörlükler ve su sporları işletmeciliği yıllardır beraber çalıştığı tecrübeli iş arkadaşları sebebi ile uzun yıllardır kendisi de tüketici/kullanıcı durumunda olan ENMA, özel/ticari kullanıcı, üretim/ithalatçı, ağır hizmet/amatör kullanıcı, satıcı/alıcı, servis/müşteri taraflarının tamamında yer almaktan edindiği emsalsiz tecrübeyi ürünlerine yansıtmaktadır. Sektörümüzde emsalsiz konumda olan bu tecrübe birikimi ENMA markasının temel farkını yansıtmaktadır.

ENMA markası ile üretilen teknelerimiz dünyanın 4 kıtasında, Maldivler'den Jamaika'ya, Adriyatik Sahilleri'nden Norveç'e, Rusya'dan Mısır'a, Ürdün'den Romanya'ya, Fransa'dan Almanya'ya ve İsrail'den Yunanistan'a kadar tüm dünya denizlerinde yüzmekte ve bize haklı bir gurur yaşatmaktadır. 

Tüm teknelerimizin üzerinde bulunan Türkiye menşeini tüm dünyada dalgalandırmak işimizdeki en büyük kazancımız ve övünç kaynağımızdır.

Yeni ürünlerimizden ve fuar katılımlarımızdan haberdar olmak için kayıt olun.